Diecézní centrum mládeže ostravsko-opavské diecéze, Stará ves nad Ondřejnicí

foto pro FB
Přihlásit se
titulni obrázek titulni nadpis


Slezská lilie

FB DSM

FB DCM

Anima Iuventutis

Historie střediska

Vloženo dne 8. 3. 2017 14:50:03 uživatelem VašekU

Počátky

Se Střediskem pro mládež to bylo takto: V době vzniku nového biskupství nebyla konkrétní představa, kam umístit budovu střediska. Počítalo se s horským prostředím v Beskydách. Potřeba umístit někam Středisko pro mládež však byla neodkladná a téměř opravená fara ve Staré Vsi nad Ondřejnicí (která během rekonstrukce ztratila vizi svého původního účelu) byla nejlepším a nejideálnějším řešením. Stará Ves není situována do horského prostředí, ale má spoustu jiných výhod: tou největší je bezpochyby dobrá autobusová i vlaková dostupnost prakticky ze všech koutů diecéze, navíc patří do Chráněné krajinné oblasti Poodří, která oplývá mimojiné velmý množstvím rybníků.

Fara a její okolí, to vše již prošlo spoustou stavebních úprav a o nynější vzhled se zasloužili mnozí mladí z diecéze, kteří zde věnovali svůj volný čas a schopnosti. Zbouraly se tři staré stodoly, vybudovalo se hřiště a mohli bychom jmenovat nejrůznější formy práce a pomoci, které již byly vykonány a které jsou ještě před námi.

Vagón

Na podzim roku 2002 „přistál“ na farní zahradě železniční vagón Anežka. Tedy přistál je možná moc silné slovo. Přivezli
ho a s troškou velkého úsilí i posadili na koleje. Konec konců na faře ve Staré Vsi o tom existuje filmový záznam a ve fotogalerii je spousta fotek Anežky.

Další stavební úpravy

V roce 2005 se opět začalo s většími úpravami fary. Tentokrát došlo na střechu a hned po ní na tolik slibovanou půdní vestavbu. Málokdo třeba ví, že ne všichni týmáci bydleli na faře. Patrová budova je sice moc útulná, ale taky docela malá na to, aby v ní stále bydlelo 5-7 lidí a každý měl své soukromí nebo aspoň svůj pokoj. A tak Anička, Magda a Lenka bydlely nějaký čas v podnájmu v Košatce, Patrik s Radkem nocovali v prostorách bývalého Obecního úřadu ve Staré Vsi a úplnou raritou byl o. Vítek, který si svůj apartmán zařídil ve věži kostela.

V současnosti je vše hotovo – pokojíčky září novotou a týmáci se radují z nového bydlení. A vy se můžete radovat taky, protože kromě nich se myslelo i na všechny ostatní, kteří do Vsi jezdí a nahoře byla vybudovaná nová kaple.

Ale ani zahrada se nezanedbává: Pokácelo se několik stromů, což oceníte hlavně navečer při západu slunce, kdy je krásný výhled na Košatku a Jistebník, a dole vedle vagónu se vybudovalo nové hřiště, ovce mají nové ohrady, vybudovalo se nové parkoviště, zastřešila se studna a dokončila se stavba nového dětského hřiště. Teď už jen zbývá vybudovat nové volejbalové hřiště a vše udržovat v řádném pořádku aby vše sloužilo Vám a abyste zde mohli prožít neopakovatelné okamžiky svého života...

 

Nejbližší akce

Tábor pro teenagery

Do začátku akce zbývá 4 dní    

Nejnovější aktuality

Animátorský kurz 2019 - 2021

Vloženo dne 19. 6. 2019 14:51:53
Na podzim otevíráme nový ročník ...

Víkend pro holky

Vloženo dne 7. 6. 2019 09:40:06
Zveme všechny holky od 15 do 22 let. Akce proběhne v ...

Večer mladých

Vloženo dne 6. 6. 2019 13:18:59
Zveme vás na poslední večer mladých v tomto ...

Nejnovější fotogalerie

tábor kluci a holky

Vloženo 14. 7. 2019 22:05:39

animátoři I 6.víkend - příprava táborů

Vloženo 27. 6. 2019 08:59:38

víkend pro holky

Vloženo 20. 6. 2019 14:08:11
© 2013 Diecézní centrum mládeže ostravsko-opavské diecéze | Created by webdesign4u.cz | Přihlásit se