Animátorský kurz

Pokud pomáháš ve své farnosti či děkanátu, anebo bys chtěl pomáhat, ale zatím nevíš jak nebo si příliš nevěříš, je tady pro tebe dvouletý animátorský kurz, ve kterém minimálně zažiješ živé společenství mladých křesťanů. Během dvou let, rozdělených do jedenácti tématických víkendů (jednou do roka společně prožijeme duchovní obnovu) a animátorské praxe (tábor pro děti nebo pomoc v pohraničí), tě bude formovat tým z Diecézního střediska mládeže ve Staré Vsi n. O., pod vedením dvou kněží, ve spolupráci s mnohými dalšími přednášejícími...

Kurz je určen pro všechny, kteří se aktivně účastní života své farnosti, nebo by se do této činnosti chtěli zapojit, podmínkou je věk min. 15 let a by byl účastník pokřtěný.

Mezi hlavní témata patří osobní růst animátora, prohloubení jeho vztahu k Bohu, seznámení se s obsahem společenství.

První ročník je zakončen přípravou letních táborů pro děti, nebo účastí na pomoci farnosti v pohraničí. Druhý ročník je zakončený vypracováním závěrečné práce a zkouškou.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím webového formuláře ZDE. Pokud je tento krok úspěšný dostaneš automatické potvrzení, které ti přijde na email. Druhým krokem pro přihlášení je vyplnit a odeslat dokument - který obsahuje motivační dopis, stručný životopis a potvrzení od duchovního správce příslušné farnosti a doporučení kaplana pro mládež tvého děkanátu - ten najdeš ke stažení ZDE.

Po přihlášení přes webový formulář obdržíš mailem další informace.

Přihlašování do dalšího ročníku je možné od 1. května do 1.září 2021 (nebo do naplnění kapacity).

Kdo je to vlastně animátor? 
Viz video: Zde

 

Termíny víkendů

Animátoři I
Animátoři II