Animátorský kurz

Pokud pomáháš ve své farnosti či děkanátu, anebo bys chtěl pomáhat, ale zatím nevíš jak nebo si příliš nevěříš, je tady pro tebe dvouletý animátorský kurz, ve kterém minimálně zažiješ živé společenství mladých křesťanů. Během dvou let, rozdělených do jedenácti tématických víkendů (jednou do roka společně prožijeme duchovní obnovu) a animátorské praxe (tábor pro děti nebo pomoc v pohraničí), tě bude formovat tým z Diecézního střediska mládeže ve Staré Vsi n. O., pod vedením dvou kněží, ve spolupráci s mnohými dalšími přednášejícími...

Kurz je určen pro všechny, kteří se aktivně účastní života své farnosti, nebo by se do této činnosti chtěli zapojit.

Kurz je zaměřen na osobní růst animátora, prohloubení jeho vztahu k Bohu, seznámení se s obsahem společenství. První ročník je zakončen přípravou letních táborů pro děti, nebo účastí na pomoci farnosti v pohraničí. Kurz je určen pro starší 15 let; druhou podmínkou je, aby byl účastník pokřtěný.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím webového formuláře. Pro přihlášení je nutné dále napsat krátký životopis a motivační dopis a také sehnat si potvrzení duchovního správce příslušné farnosti a doporučení kaplana pro mládež. Po přihlášení přes webový formulář obdržíš mailem další informace.

Přihlašování do dalšího ročníku bude možné od května.

Kdo je to vlastně animátor? 
viz video:Zde

 

Termíny víkendů

Animátoři I
Animátoři II